نوازنده گیتار: نظارتی بر انتشار موسیقی‌ در فضای مجازی وجود ندارد/ وجود لپ‌تاپ در کنسرت‌های پاپ


فیروز ویسانلو آهنگساز، نوارنده گیتار و تنظیم‌کننده، از نوازندگان شناخته شده در موسیقی کلاسیک و پاپ است، وی با هنرمندانی متعددی همچون محمد اصفهانی، خشایار اعتمادی، شادمهر عقیلی، علیرضا عصار، حسین زمان، حمید حامی، نیما مسیحا و محمد خاکپور همکاری کرده است. تاکنون آلبوم‌های «گیتار و نی» و «خاطرات بی‌کلام» از ویسانلو منتشر شده است.


بیشتر بخوانید:
اخبار روز خبربان

در بین هنرمندان داخل کشور، کمتر نوازنده گیتاری مهارت ویسانلو را در نواختن گیتار سیم نایلونی دارد و او نخستین انتخاب بسیاری از آهنگسازان و تنظیم‌کنندگان است.

این نوازنده شناخته شده گیتار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به وضعیت موسیقی پاپ اظهارداشت: متاسفانه امروزه در زمینه موسیقی پاپ، موسیقی‌های بسیار سخیفی را از لحاظ شعر و محتوا می‌شنویم که وارد بازار موسیقی می‌شوند و باعث می‌شوند که گوش نسل جدید آسیب ببیند و انحراف پیدا کند، لازم است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت دقیق‌تر و محکم‌تری را بر این اشعار و موسیقی که قرار است منتشر شود و عامه مردم آن را گوش دهند، داشته باشد.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سخت‌گیری بیشتری را روی اشعار، ملودی‌ها و تنظیم‌های آثار موسیقایی داشته باشدوی گفت: در سال‌های اخیر بستر اینترنت موجبات دسترسی آسان و راحت‌تر عامه مردم را به آثار موسیقایی که منتشر می‌شوند فراهم کرده است، بنابراین این آثار به هر نحوی در بستر فضای مجازی و سایت‌ها قرار می‌گیرند، مردم آنها را می‌بینند و دانلود می‌کنند،- بعضا آثاری که با عنوان مجوزدار مردم آنها را دانلود می‌کنند و وارد جامعه می‌شوند-، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سخت‌گیری بیشتری را روی اشعار، ملودی‌ها و تنظیم‌های آثار موسیقایی داشته باشد که متاسفانه این سخت‌گیری را نمی‌بینیم.

ویسانلو خاطرنشان کرد: وقتی این موسیقی‌های سخیف وارد بازار می‌شوند، به جو شنوایی جامعه آسیب وارد می‌کنند، به عنوان مثال وقتی نوزادی را از ابتدای تولد فقط در اتاقی با رنگ آبی قرار دهیم و رنگ‌های دیگر را از او محدود کنیم و او فقط رنگ آبی را ببیند، بعد از مدتی که چند رنگ دیگر را به او نشان دهیم، آن رنگ‌ها دیگر برای او قابل قبول نیستند. بنابراین هر چیزی باید به جای خود و نقطه خودش باشد که متاسفانه این سخت‌گیری و نظارت لازم بر موسیقی‌هایی که تولید شده و اینکه در خور شنوایی ملت ما باشند، اعمال نمی‌شود، به همین دلیل است که موسیقی اینگونه به قهقرا می‌رود.

وجود لپ‌تاپ در کنسرت‌های پاپ

این آهنگساز و نوازنده گیتار با اشاره به چگونگی برگزاری بعضی از کنسرت‌های موسیقی‌ پاپ افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر وجود لپ‌تاپ در کنسرت‌های پاپ باعث شده که خوانندگان و نوازندگان به طریقی فقط ایفای شو و نمایش بکنند و صدای ساز مورد نظر و خواننده از جای دیگری (از لپ تاپ) پخش می‌شود، بنابراین هر فردی که شرایط درست خوانندگی را هم ندارد، توسط شرکت‌ها روی سن می‌رود و شروع به اجرای برنامه می‌کند و متاسفانه اتفاقات ناگواری که می‌بینیم، رخ می‌دهد.

متاسفانه تعداد زیادی از افرادی که واجد این شرایط نیستند، وارد بازار موسیقی شدندوی بیان کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند انجام دهد این است که جلوی پخش این لپ‌تاپ‌ها را در کنسرت‌ها بگیرد، افرادی که واقعا می‌توانند ساز بزنند، اثری را با کیفیت و به صورت زنده اجرا کنند، تعدادشان زیاد نیست اما متاسفانه تعداد زیادی از افرادی که واجد این شرایط نیستند، وارد بازار موسیقی شدند.

ویسانلو اظهارداشت: متاسفانه تعداد زیادی از خوانندگان نیز به دلیل اینکه هزینه‌ها را کاهش دهند، دستمزد کافی به نوازنده‌های باتجربه پرداخت نکنند و درآمد و سود بیشتری داشته باشند، نوازندگان ضعیف‌تر یا دکوری (تزیینی) را روی صحنه می‌آورند تا به او دستمزد کمتری بدهند و فقط به صورت نمایشی اثری را اجرا کنند و سایر قضایا و ماجرا از لپ‌تاپ پخش شود؛ آسیب جدی به ساختار موسیقی ما وارد می‌شود که از مسئولان درخواست می‌کنم جلوی چنین اتفاقاتی را بگیرند و از انهدام بیشتر موسیقی ما جلوگیری کنند.

ویسانلو در رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها» نیز با همراهی ارکستر ملی ایران به رهبری مجید انتظامی و گروه کُر بنیاد رودکی به رهبری رازمیک اوحانیان به عنوان نوازنده گیتار حضور دارد. وی پیش از این نیز همکاری‌هایی را با انتظامی داشته است.

وی درباره حضور خود در رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها» و همکاری با مجید انتظامی نیز اظهارداشت: استاد انتظامی بیش از یکصد ساعت موسیقی برای فیلم‌های سینمایی ساخته است، به هر حال تک تک این موسیقی‌ها در وجود مردم ایجاد خاطره‌سازی کرده است و در این اوضاع و احوال پریشان موسیقی ایران، تمامی بلیت‌های کنسرت ایشان به فروش رسید و به این دلیل است که این موسیقی‌ها تاثیر خودش را داشته، دارد و خواهد داشت و آثار به یاد ماندنی هستند.

این آهنگساز و نوازنده گیتار گفت: همکاری درازمدتی را با استاد انتظامی داشتم و از این همکاری‌ها بسیار خوشحال هستم و همیشه حس خوبی نسبت به کنسرت‌های ایشان و امثال این کنسرت‌ها داشتم و البته نظر لطف استاد انتظامی بوده که همیشه این افتخار را به ما می‌دادند که با ایشان همکاری داشته باشیم و در رویداد «همراه با خاطره‌ها» به جهت اینکه شاید قطعات این بار به یک شکل دیگری انتخاب شده‌اند شاید شکل کنسرت، شکل جدیدی باشد اما به هر حال قطعات، قطعات شناخته شده‌ای هستند. در این رویداد به عنوان نوازنده گیتار در قطعات مِدلی حضور دارم.

وی با اشاره به استقبال مخاطبان از رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها» خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بلیت‌های این کنسرت به سرعت به فروش رفت، نشان دهنده این است که مردم چقدر به آثار استاد انتظامی علاقه‌مند هستند، امروزه در این اوضاع آشفته موسیقی کشور، وجود چنین موسیقی یک نعمت است حتی ممکن است شرایطی پیش بیاید تا جوان‌ترها و افرادی که نسبت به این نوع موسیقی تجربه ندارند، در این رویداد حضور پیدا کنند، آثار و قطعات را بشنوند و اطلاع پیدا کنند و بیاموزند که به عنوان مثال، قطعات موسیقی «از کرخه تا راین» یا «آژانس شیشه‌ای» کدام است (تفاوت آنها را بدانند)، اینها فیلم‌هایشان، فیلم‌های خوبی بوده است و موسیقی‌های استاد انتظامی برای این فیلم‌ها بسیار باکیفیت بوده و در بستر این فیلم‌ها و ارتباطی که با شنوندگان و بینندگان آن زمان ایجاد کرده، خاطره‌سازی کرده است و امیدوارم این حرکات فرهنگی بیشتر انجام و بستر موسیقی ما هم سالم‌سازی شود.

ویسانلو درباره تفاوت حضور خود در کنسرت‌های پاپ و حضور در رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها» همراه با ارکستر ملی افزود: «همراه با خاطره‌ها»، یک موسیقی ارکسترال و نیازمند علم و دانش خاصی است، در تاریخ موسیقی کشور اشخاص خیلی زیادی نیستند که قابلیت و توانایی داشته باشند که چنین موسیقی‌هایی را بسازند، در مورد آثار بسیار زیبای استاد انتظامی، شکی در این نیست که آنها، بسیار زیبا و در عین حال بسیار علمی هستند. بنابراین نمی‌توان آن را با موسیقی پاپ مقایسه کرد.

به گزارش ایرنا، رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها» برگزیده آثار مجید انتظامی قرار بود با همراهی ارکستر ملی ایران به رهبری انتظامی پس از یک دهه دوری این آهنگساز و رهبر ارکستر از صحنه و گروه کُر بنیاد رودکی به رهبری رازمیک اوحانیان، دهه اول مهر و به مناسبت هفته دفاع مقدس با همکاری مشترک بنیاد رودکی، انجمن موسیقی ایران و دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از چهارشنبه تا یکشنبه (ششم تا دهم مهرماه) ساعت ۲۱ در تالار وحدت اجرا شود. ششم مهرماه براساس اعلام سایت فروش بلیت، این رویداد لغو و به تاریخ‌های ۱۴ تا ۱۸ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ موکول شد.

روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی ششم مهرماه طی اطلاعیه‌ای درباره لغو رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها» اعلام کرد: «به منظور ایجاد فضایی مناسب‌تر و تسهیل آرامش مخاطبان همچنین آمادگی حداکثری ارکستر، زمان برگزاری رویداد تغییر کرد.» همچنین این نهاد دهم مهرماه برای دومین بار در اطلاعیه‌ای از تغییر زمان اجرای رویداد موسیقایی «همراه با خاطره‌ها»، خبر داد که این تصمیم با توجه به برگزار نشدن سایر برنامه‌های کنسرت و موسیقی در سالن‌های موسیقی تهران اتخاذ شده است. اجرای ارکستر ملی ایران به زمان مناسب دیگری موکول شد. این تصمیم به منظور فراهم کردن شرایط حضور پرشمار علاقه‌مندان برای شنیدن و دیدن برگزیده آثار استاد انتظامی اتخاذ شده است. تاریخ جدید این اجرا پس از آغاز سایر کنسرت‌ها و اجراهای صحنه‌ای در تهران اعلام خواهد شد.

آخرین تمرین ارکستر ملی، شنبه (نهم مهرماه) در تالار وحدت برگزار و برنامه جدید تمرینی این ارکستر نیز دهم مهرماه در جلسه شورای هنری ارکستر ملی در بنیاد رودکی برنامه‌ریزی شد.

«سمفونی حماسه خرمشهر»، «از کرخه تا راین»، «آژانس شیشه‌ای»، «بوی پیراهن یوسف»، «دیوانه‌ای از قفس پرید»، «آرزوی بزرگ»، «جایی برای زندگی»، «شیخ بهایی» و «دوئل» قطعات این اجرا هستند. در این رویداد، ارکستر ملی با ترکیبی از سازهای ایرانی و کلاسیک، خاطره‌انگیزترین آثار مجید انتظامی را می‌نوازد.

صحبت های فیروز ویسانلو درباره مجید انتظامی؛ آهنگساز را در این مستند ببینید:

برچسب‌ها بنیاد رودکی ارکستر ملی ایران گیتاریست مجید انتظامی صرافی ارز دیجیتال

منبع: ایرنا

کلیدواژه: بنیاد رودکی
ارکستر ملی ایران
گیتاریست
مجید انتظامی
بنیاد رودکی
ارکستر ملی ایران
گیتاریست
مجید انتظامی
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
همراه با خاطره ها
ارکستر ملی ایران
رویداد موسیقایی
کنسرت های پاپ
استاد انتظامی
نوازنده گیتار
مجید انتظامی
بنیاد رودکی
کنسرت ها
وارد بازار
موسیقی ها
سخت گیری
فیلم ها
لپ تاپ

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا
منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۴۳۰۹۸۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

رویداد محتوای دیجیتال، افزایش سواد رسانه و مصونیت در فضای مجازی

به گزارش خبرنگار ایرنا، حضور و نقش پررنگ فضای مجازی در بخش‌های مختلف، زندگی انسان ها بدون این رسانه را غیر قابل تصور کرده است؛ در این شرایط به جای محدودیت باید نیمه پر لیوان را دید و با تمام ابزارهای لازم زمینه افزایش و تقویت دانش و سواد این حوزه را فراهم ساخت. 

امروز در مقابل هجمه‌های سنگین دشمن در قالب فضای مجازی؛ افزایش سواد رسانه منجر به این می‌شود که نرم افزار ذهنی ما برای تحلیل داده‌ها آماده و سره از ناسره تشخیص داده ‌شود در همین راستا است که با برگزاری رویدادهای مختلف تولید محتوای دیجیتال و درگیر کردن جوانان و نوجوانان با این فضا زمینه آشنایی آنان با تولید محتوای فضای مجازی که رکن اصلی در این فضا به شمار می‌رود فراهم می‌شود.

در همین ارتباط چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال با هدف استعدادیابی، پرورش و شناسایی نخبگان این حوزه، سازماندهی و انسجام بخشی به تیم‌های تولید محتوا، استفاده از ایده‌ها و طرح‌های نو،حمایت از آنان، شناسایی، ارتقا و رشد توانمندی‌های فنی و خلاقانه نیروهای مردمی در عرصه تولید محتوا برای رسیدن به اشتغال‌زایی و رونق اقتصاد کسب‌ وکارهای مجازی و دیجیتال بومی همزمان با سراسر کشور از ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه آغاز به کار کرده است.

همزمان با آغاز رویداد تولید محتوای دیجیتال حال و هوای حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر تغییر کرد اما به جای حضور افراد میانسال و بزرگسال و سخنرانان متفاوت این بار حسینیه به غرفه‌هایی به نام شهیدان شاخص استان بوشهر از جمله شهیدان نادر مهدوی، محمد ابراهیم همتی، علیرضا یاسینی، میر بهزاد شهریاری، سمنبر عالی پور، صادق گنجی و رئیسعلی دلواری تقسیم شده است و بیش از ۱۲۰ جوان و نوجوان بوشهری در قالب ۲۵ گروه سه، چهار و پنج نفره در این غرفه ها برای تولید محصولاتی از جنس فرهنگی گردهم آمده اند.

قرار است این جوانان و نوجوانان که از شهرستان‌های دور و نزدیک به مرکز استان بوشهر آمده اند طی ۳۶ ساعت بدون اتلاف وقت بهترین تولیدات خود را در قالب انمیشین، بازی‌سازی، پوستر، کلیپ و اپلیکشن‌ها با موضوع های مختلف از جمله ایران قوی، قرآن و عترت، مباحث حوزه گردشگری مقاومت و ایران جوان بمان ساخته و ارائه دهند.

شوق به تولید محتواهای جدید، بومی و ارزشمند و علاقه مندی به کار در حوزه فضای مجازی باعث شده شرکت کنندگان در این رویداد فناورانه با هر ابزاری که در اختیار دارند بدون تلف کردن زمان مشغول به کار باشند.

اعضای تیم‌های رقابت کننده در این رویداد علمی هیچ یک متخصص حوزه فناوری اطلاعات و یا مهندس کامپیوتر و یا فناوری اطلاعات نیستند بلکه تعدادی دانش آموز هستند که با استفاده از مهارت‌های خود تلاش میکنند انیمیشن‌های آموزشی، بازی و پویا نمایی‌های بومی تولید شود و به این صورت توانمندی خود را در مقابل محتواهای دیجیتال وارداتی به اثبات برسانند.

در این بین با محمد سبحان صفاری سرگروه تیمی سه نفر از شهرستان بوشهر  برای نخستین بار در رویداد دیجیتال فضای مجازی شرکت کرده است هم صحبت می شوم او که برای کسب رتبه نخست و با هدف حضور در رقابت های کشوری در این جشنواره شرکت کره است می گوید: قرار است در قالب طراحی یک بازی اقتدار کشورم ایران را به نمایش بگذارم.

او که با یک شور و شوق و تعصب خاصی صحبت می‌کرد معتقد بود کار او و گروهش بازی سازی نیست و بیشتر در حوزه برنامه نویسی فعالیت می‌کنند اما به عنوان برنامه نویس تن به هر چیزی که مربوط به کد باشد می دهیم و افتخار ما این است که برای کشورمان کد بزنیم.

توصیه صفاری به هم سن و سال‌های خود نیز شنیدنی بود او معتقد است که آینده در برنامه نویسی است و در کنار درس خواندن باید خودمان را به دانش روز نیز مجهز کنیم چرا که درس خواندن به تنهایی در این شرایط کافی نیست.

یکی از نقاط قوت چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال حضور ۴۵ درصدی دختران این استان بود؛ گروه عمار علمدار با سرپرستی زهرا فرجام فر گروهی سه نفره از شهرستان تنگستان از خطه رئیسعلی دلواری در بخش پویا نمایی شرکت کرده و قصد دارند پویا نمایی با موضوع مقاومت طراحی کنند.

به اعتقاد این نوجوان ۱۵ ساله بخش زیادی از پویانمایی ها خارجی و وارداتی و تولیدات بومی و ملی در این زمینه بسیار محدود است در همین ارتباط تلاش می‌شود با تولید محتوای قوی، جذاب جوان پسند با هدف معرفی قهرمانان بومی و ملی به توانمندی لازم برسیم.

فرجام فر می‌گوید:جوانان بهتر از هر متخصص دیگری با ذوق و سلیقه هم سن و سال‌های خود آشنایی دارند به همین دلیل حضور و فعالیت جوانان در عرصه تولید محتوا و آثاری قوی و پرمحتوا  می‌تواند به بومی سازی بازی‌ها کمک کرده و وابستگی ما را در این زمینه کاهش دهد.

عبدالرضا محمدی نژاد یکی دیگر از سرگروه‌های شرکت کننده که برای تولید کلیپ، پوستر و موشن گرافی در قالب یک گروه چهاره نفری از شهرستان گناوه شرکت کرده است معتقد است با توجه به اینکه فضای مجازی با زندگی مردم عجین شده است، برگزاری رویدادهای اینچنینی برای آموزش و ارتقای سطح سواد رسانه جوانان و نوجوانان ضروری است.

به بیان محمدی نژاد برگزاری رویدادهای دیجیتال زمینه ای برای شناسایی و پرورش استعدادهای نهفته جوانان در زمینه تولید محتوای دیجتال به شمار می‌رود.

تولید محتوای دیجیتال گامی در راستای معرفی کسب و کارهای نوپا

در کنار تاثیر برگزاری رویدادهای دیجیتال در ارتقای سواد رسانه حرکت در مسیر تولید محتوای دیجیتال گامی است که در راستای معرفی کسب و کارهای نوپا با تکیه بر فناوری اطلاعات و مهارت‌های فردی می‌تواند منجر به اشتغال و کسب درآمد با کمترین هزینه شود.

زهرا مبارکی دانش آموز کلاس یازدهمی یکی از شرکت کنندگان در این رویداد از شهر برازجان معتقد است تولید محتوای دیجیتال یک کسب وکار نوپا در بستر اینترنت و فضای مجازی است.

او که پویانمایی را به صورت خودآموز فرا گرفته، براین باور است هر جوان ایرانی می تواند با یادگیری مهارت های مختلف با سرمایه ای اندک در فضای مجازی کار آفرین باشد و نقش تاثیرگذاری در انتقال مفاهیم آموزشی ایفا کند.

نکته مهم و جذاب چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال صدور گواهینامه برای برندگان این رویداد است که از سوی اداره کل فنی و حرفه ای استان بوشهر وعده داده شده همچنین آنطوری که عبدالمجید دراهکی مدیرکل فنی و حرفه ای استان بوشهر اعلام کرده است برای راه اندازی تولید محتوای دیجیتال برای راه اندازی کسب و کارهای حوزه تولید محتوا حمایت تسهیلاتی انجام می شود.

اما در این بین شنیدن سخنان برخی از مسئولانی که از رویداد و رقابت و تلاش جوانان و نوجوانان بازدید کردند نیز شنیدنی است.

به اعتقاد مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر بسیاری از مشکلاتی که این روزها شاهد آن هستیم حاصل شکاف‌های اجتماعی است و ما نتوانسته ایم با این قشر با زبان خودشان صحبت و ارتباط داشته باشیم.

سید عباس موسوی نژاد می‌گوید: امروز فضای مجازی یکی از ابزارهای مهم برای برقراری ارتباط با نسل جوان است که باید با استفاده از این فضا با این قشر که دشمن برای به یغما بردن این سرمایه عظیم انسانی برنامه ریزی کرده است ارتباط برقرار کنیم.

او معتقد است: برگزاری این چنین رویدادها در حوزه‌ اجتماعی و مسائل فرهنگی باید از اولویت‌های دولت باشد.

تولید محتوا متناسب با اولویت‌ها باشد

سعید حیدری مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر نیز می‌گوید: باید متناسب با اولویت‌ها به‌گونه‌ای در تولید محتوا اقدام کنیم که نیازهای ما را در این زمینه پاسخ دهد؛ امروز دشمن با یک کار تولیدی در ذهن مخاطب نفوذ و با کارهای ظریفی رژیم طاغوت را تطهیر می‌کند.

به بیان حیدری در رویدادهای تولید محتوا باید به انواع فراورده‌ها پرداخته شود و محدود به نوع خاصی از تولیدات که شاید زمان بر و نیاز به سرمایه گذاری زیاد باشد، نشوند.

او ادامه می‌دهد: نوجوان و جوان ما با افزایش میزان سواد رسانه باید برای زندگی در حوزه فضای مجازی آماده شود چون فردی که در دنیای جدید بدون سواد فضای مجازی زندگی کند به یک موجود دست و پا بسته در برابر رسانه‌ها تبدیل می‌شود.

البته او به این نکته نیز اشاره می‌کند که برپایی رویدادهای مختلف در حوزه فضای مجازی؛ نوجوانان و جوانان را برای زیستن به عنوان یک موجود فعال در فضای مجازی آماده می‌کند. 

امروز سواد رسانه بخش‌های مختلفی دارد و یکی از بخش‌های آن افزایش توانمندی‌های فنی جوانان، نوجوانان و حتی کودکان در حوزه فضای مجازی است.

آنطوری که رئیس مرکز فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر می‌گوید: برگزاری رویدادهای مختلف تولید محتوا باعث می‌شود جوانان و نوجوانان از بستر فضای مجازی افزون بر کسب درآمد، به فردی هنرمند و شخصیتی اثر گذار تبدیل شوند.

محراب کیانی معتقد است: با برگزاری رویدادهای مختلف در فضای مجازی استعداد و توانمندی بچه های این سرزمین شناخته و باعث می‌شود این افراد خود را برای زیست مجازی و انجام کارهای بزرگ آماده کنند.

یادمان باشد رها کردن جوانان و نوجوانان در فضای مجازی آنها را به موجودات دست و پا بسته ای که تسلیم رسانه‌ها شده و هر روز همانند خارهای بیابان با هر بادی به سمتی حرکت می‌کنند تبدیل می‌کند، این درحالی است که با توانمند شدن آنها، پاهای آنها در فضای مجازی و ریشه‌های آنها در اعتقادات، اندیشه‌های دینی و میهنی مستحکم و از آنها در این مسیر دفاع می‌کنند.

دنیای رسانه  قدرتمند است که صاحبان رسانه ها افکار و اندیشه‌های خود را ترویج می‌دهند و این ما هستیم که با تقویت سواد رسانه باید از بین اخبار صحیح و غلط اخبار درست را بشناسیم.

بچه ها وقتی در حوزه فضای مجازی وارد تولید، فضای ایده و جدی مجازی می‌شوند درگیر فضاهای بیهوده، حاشیه‌ها، مسایل شایعه پراکنی نمی‌شوند بلکه تبدیل به یک موجود فعال در فضای مجازی خواهند شد که با هر باد و توفانی به هم نمی خورند و با فکر ورود می‌کنند این همان اتفاق مهمی است که با برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال رقم می‌خورد.

 

برچسب‌ها بوشهر سواد رسانه ای فضای مجازی دیجیتال سازمان بسیج مستضعفان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

86 + = 95