از هر 10 آیفون فروخته شده توسط اپل، 7 دستگاه مجهز به پنل OLED سامسونگ است


سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری در جهان است. هرچند بسیاری این شرکت را با گوشی‌های آن می‌شناسند، اما غول مستقر در کره جنوبی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این بخش‌ها Samsung Display نام دارد که وظیفه آن توسعه و تولید فناوری‌های پنل است. سامسونگ علاوه بر خود، برای بسیاری از رقبایش از جمله اپل، نمایشگرهایی با این برند تولید می‌کند. حالا گفته شده که نمایشگر 7 دستگاه از 10 آیفون فروخته شده، توسط سامسونگ تولید شده است که از برتری این شرکت در تجارتش حکایت دارد.

اپل برای نمایشگرهای OLED مورد استفاده در گوشی‌های آیفون خود با چندین تامین کننده همکاری می‌کند. مهم‌ترین آن‌ها BOE، LG Display و Samsung Display هستند. طبق گزارش‌ها، سامسونگ در سال جاری بر عرضه پنل OLED آیفون 14 اپل تسلط داشته است. انتظار می‌رود تا غول فناوری کوپرتینویی برای آیفون 14 از بیش از 120 میلیون پنل OLED استفاده کند. همچنین تقریبا 70 درصد این پنل‌ها توسط رقبای بزرگ آن تولید می‌شوند.

مقایسه واحدهای عرضه شده سامسونگ، ال جی و BOE

سامسونگ انتظار دارد تا 80 میلیون نمایشگر از مجموع 120 میلیون واحد آن را به اپل عرضه کند. نزدیک‌ترین رقیب آن، ال جی دیسپلی (LG Display) است که انتظار می‌رود حدود 20 میلیون واحد عرضه کند، در حالی که سهم BOE فقط 6 میلیون واحد خواهد بود.

همچنین در حالی که سامسونگ پنل‌های OLED هر چهار مدل را عرضه می‌کند، ال جی پنل‌های LTPS مدل معمولی 6.1 اینچی و LTPO مدل پرو مکس 6.7 اینچی و BOE ففط پنل LTPS آیفون معمولی 6.1 اینچی را تامین می‌کنند.

نمایشگرهای OLED از جمله گران‌ترین قطعات مورد استفاده در آیفون محسوب می‌شوند. با در نظر گرفتن تمام این موارد، این نتیجه دست پیدا می‌کند که سامسونگ نیز از فروش هر گوشی آیفونی سود می‌برد. با این حال، این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که غول کوپرتینویی در بازار گوشی‌های هوشمند پریمیوم بر تمام رقبای خود برتری دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51 + = 56