اولین نمونه تصویر دوربین گلکسی S23 اولترا افشا شد؛ پیشرفت چشمگیر نسبت به نسل قبل


هرچه به زمان معرفی گوشی‌های سری گلکسی S23 نزدیکتر می‌شویم، گزارش‌های بیشتری درباره آن‌ها منتشر می‌شود و حالا شاهد انتشار اولین نمونه تصویر دوربین گلکسی S23 اولترا هستیم که از عملکرد بسیار بهتر آن نسبت به S22 اولترا حکایت دارد.

یکی از منابع دنیای فناوری به نام «Ice Universe» به یک نمونه اولیه پرچمدار آینده سامسونگ دست پیدا کرده و یک عکس از دوربین آن منتشر کرده. اگرچه با یک نمونه اولیه روبه‌رو هستیم و هنوز کره‌ای‌ها نمونه نهایی آن را تولید نکرده‌اند، اما تصویر منتشر شده، از بهبود چشمگیر کیفیت دوربین خبر می‌دهد.

کیفیت بالای دوربین گلکسی S23 اولترا

انتظار داریم گلکسی S23 اولترا به اولین گوشی هوشمند سامسونگ با دوربین 200 مگاپیکسلی تبدیل شود و این دوربین توسط خود سامسونگ توسعه یافته است. البته هنوز این سنسور معرفی نشده و HP1 و HP3 نخواهد بود. ظاهرا کره‌ای‌ها از طراحی جدید با اندازه 1/1.3 اینچ و اندازه پیکسل 0.6 میکرومتر بهره می‌برند.

این دوربین 200 مگاپیکسلی احتمالا از یک حالت 50 مگاپیکسلی بجای 12.5 مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند، البته هنوز این حالت در مرحله توسعه قرار دارد. اما حالا اولین نمونه تصویر این دوربین گلکسی S23 اولترا منتشر شده است.

تصویر زیر یک کراپ از عکس گلکسی S23 اولترا و S22 اولترا با آپ‌اسکیل 16 برابر است. همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، دوربین پرچمدار آینده سامسونگ عملکرد بسیار بهتری دارد و تصویر بسیار شفاف‌تر و واضح‌تر است. باید به این موضوع اشاره کنیم که قابلیت بهبود مبتنی بر هوش مصنوعی در تصاویر زیر، غیرفعال شده‌ است.

تصویر سمت راست: گلکسی S22 اولترا – تصویر سمت چپ: گلکسی S23 اولترا

انتظار می‌رود گلکسی اس 23 اولترا از دوربین تله‌فوتو یکسان با نسل قبلی‌اش استفاده کند، با این حال طبق ادعای Ice Universe، بهبود پردازش تصویر منجر به نتایج باکیفیت‌تر خواهد شد. البته این منبع تصویری برای دوربین تله‌فوتو پرچمدار آینده سامسونگ منتشر نکرده است.

انتظار می‌رود در ماه ژانویه یا فوریه 2023 از سری گلکسی S23 رونمایی شود و سامسونگ تا آن زمان، عملکرد دوربین پرچمدارهایش را بهینه‌تر کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 29 = 35