اپل احتمالا در آیفون 15 پرو دکمه‌های پاور و تنظیم صدا را «غیرمتحرک» می‌کند


تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو» در توییتی مدعی شده که اپل برای آیفون 15 و پرو مکس بجای دکمه‌های پاور و تنظیم صدای عادی، از دکمه‌های حالت جامد استفاده می‌کند. اپل در سری آیفون 7 و نسل‌های بعدی دکمه هوم عادی را با دکمه حالت جامد جایگزین کرد که مکانیکی نیستند.

دکمه‌های حالت جامد در آیفون 15 پرو

طبق پیش‌بینی کو، این تغییر در آیفون‌های رده‌بالایی اعمال می‌شود که در نیمه دوم سال آینده میلادی از راه می‌رسند:

«جدیدترین بررسی من نشان می‌دهد که دکمه‌های تنظیم صدا و پاور مدل‌های بالارده آیفون 15 در نیمه دوم 2023 احتمالا به طراحی حالت جامد (مشابه دکمه هوم در آیفون 7/8/SE2 و SE3) مجهز می‌شوند تا جایگزین دکمه‌های فیزیکی/مکانیکی شوند.»

با توجه به پیش‌بینی کو، مدل‌های استاندارد همچنان دکمه مکانیکی خواهند داشت و احتمالا این دکمه‌های حالت جامد به یکی از ویژگی‌های متفاوت مدل‌های پرو مجهز می‌شود. البته شاید اپل تنها برای مدل پرو مکس دست به چنین تغییری بزند چرا که طبق شایعات، این مدل بجای برند پرو مکس، با نام اولترا از راه می‌رسد.

کو می‌گوید اپل مانند دکمه هوم آیفون‌ها، برای دکمه‌های نسل بعدی آیفون‌ها از موتور ویبره تپتیک (Taptic Engine) استفاده می‌کند تا حس کلیک کردن به کاربران منتقل شود:

«در پی این تغییر طراحی، تعداد موتورهای تپتیک در آیفون‌ها از یک مورد کنونی به سه مورد افزایش می‌یابد. در نتیجه، سود تامین‌کنندگان موتورهای تپتیک شامل Luxshare ICT و AAC Technologies افزایش چشمگیری می‌یابد.»

انتظار می‌رود سری آیفون 15 اولین گوشی‌های مجهز به پورت USB-C باشد چرا که اپل آمدن این پورت به آیفون‌ها را تایید کرده است. با توجه به این موضوع و سایر شایعات، ظاهرا در نسل بعدی آیفون‌ها با نوعی انقلاب روبه‌رو خواهیم شد، هرچند طراحی آن‌ها احتمالا تغییر چندانی نخواهد داشت.

تا معرفی نسل بعدی آیفون‌ها زمان زیادی باقی مانده، بنابراین باید منتظر انتشار شایعات و گزارش‌های زیادی درباره آن‌ها باشیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

– 2 = 6