بلومبرگ: بعید است اپل تاچ‌آیدی را به آیفون بازگرداند


«مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید با وجود انجام آزمایش‌های مختلف، بعید است اپل به این زودی تاچ آیدی را به گوشی‌های آیفون بازگرداند.

در سال 2017 اپل همزمان با معرفی آیفون X، فیس‌آیدی را جایگزین تاچ آیدی کرد. از آن زمان، خبرهای غیررسمی مختلفی در مورد اضافه شدن مجدد تاچ آیدی به آیفون مطرح شد و حالا خبرنگار بلومبرگ در آخرین گزارش خود می‌گوید با وجودی که اپل، اضافه کردن تاچ آیدی را به گوشی‌های آیفون آزمایش می‌کند، اما بعید به نظر می‌رسد که تاچ آیدی به موبایل‌های این شرکت بازگردد و این تغییر به زودی محقق نخواهد شد.

گورمن آخرین گزارش خود در خبرنامه Power On می‌گوید اپل، تاچ آیدی را روی نمایشگر آیفون آزمایش کرده است. همچنین این شرکت آزمایش‌هایی را برای اضافه کردن Touch ID در آیفون به دکمه پاور مانند آیپد ایر و آیپد مینی انجام داده است. اما با وجود انجام این دو آزمایش، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید بعید است که حداقل در آینده‌ای نزدیک این شرکت چنین تغییری را در گوشی‌های آیفون عملی کند.

اضافه شدن تاچ آیدی به آیفون

طی سال‌های گذشته خبرهای مختلفی در مورد بازگرداندن تاچ‌آیدی به آیفون منتشر شده است. با این وجود، این تلاش‌ها و آزمایش‌ها ظاهرا در مرحله تست و بررسی باقی مانده‌‌اند و هنوز با عملی شدن فاصله دارند. مارک گورمن می‌گوید فیس آیدی روی گوشی‌های آیفون باقی می‌ماند و تاچ آیدی نیز به این زودی به آیفون‌های بالارده اپل بازنمی‌گردد.

یکی از احتمالاتی که گورمن به آن اشاره می‌کند این است که اپل، تاچ آیدی را به دکمه پاور در آیفون‌های پایین‌رده مانند آیفون SE اضافه کند. با وجودی که وی این حدس را در گزارش خود مطرح می‌کند، اما از سوی دیگر به این موضوع نیز اشاره می‌کند که این سناریو، تنها حدس و گمانی بیش نیست و ممکن است هرگز چنین اتفاقی نیفتد. خبرنگار بلومبرگ می‌گوید شخصا تمایل دارد تاچ آیدی در آینده به آیفون بازگردد. زیرا آن را گزینه‌ای بسیار مفید برای آیفون تلقی می‌کند.

با وجودی که Face ID و Touch ID هر دو برای آیفون یک مزیت امنیتی محسوب می‌شوند، ولی تایید هویت با لمس گاهی برای برخی افراد ساده‌تر از فیس آیدی است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 – 58 =