سامسونگ به‌روزرسانی نرم‌افزاری دیگری برای اولین نسخه گلکسی فولد منتشر نمی‌کند


سامسونگ یکی از اولین برندهایی بود که گوشی‌های تاشو را به بازار عرضه کرد. سه سال پیش، اولین گوشی تاشو گلکسی فولد این شرکت رسما معرفی شد و حالا به نظر می‌رسد که این دستگاه از نظر به‌روزسانی اندروید به پایان کار خود رسیده است.

گلکسی‌ فولد پیش از عرضه نهایی با تاخیرهای زیادی روبرو شد و در نهایت سال 2019 همزمان با اندروید 9 عرضه شد. از آن زمان تاکنون، غول فناوری مستقر در کره جنوبی به‌روزرسانی‌های مختلفی را برای این دستگاه تاشو ارائه کرده و اولین نسخه از گلکسی فولد اکنون سیستم عامل اندروید 12 را اجرا می‌کند. با این حال، به‌نظر می‌رسد سامسونگ تصمیم گرفته تا به‌روزرسانی سیستم عامل دیگری برای این دستگاه منتشر نکند.

بنابراین می‌توان گفت که نسخه اصلی گلکسی فولد به‌روزرسانی One UI 5.0 مبتنی بر سیستم عامل اندروید 13 را دریافت نخواهد کرد. لیست دستگاه‌های واجد شرایط دریافت این به‌روزرسانی اخیرا اعلام شده بود.

به عبارت دیگر، این تنها گوشی تاشو غول کره‌ای خواهد بود که پس از اندروید 12 هیچ به‌روزرسانی دیگری دریافت نمی‌کند. سامسونگ معمولا برای گوشی‌های خود تا سه سال به‌روزرسانی سیستم عامل و چهار سال به‌روزرسانی‌های امنیتی را ارائه می‌کند، اما با توجه به اینکه گلکسی فولد به پایان چرخه سه ساله خود رسیده، دیگر واجد شرایط دریافت آپدیت نخواهد بود.

با این حال، مدل‌های سال 2021 و 2022 گوشی‌های گلکسی زد فو‌لد و گلکسی زد فلیپ همچنان واجد شرایط دریافت به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید 14 سال آینده خواهند بود.

به خاطر داشته باشید که این گزارش به معنای پایان تمام به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری این دستگاه نیست، چرا که گلکسی فولد همچنان یک سال دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی سامسونگ را دریافت می‌کند.

با وجود اینکه اندروید 13 به تازگی منتشر شده، اندروید 12 به هیچ وجه یک سیستم عامل قدیمی محسوب نمی‌شود، بنابراین کاربران فعلی گلکسی فولد می‌توانند بدون وجود هیچ نگرانی از بابت سیستم عامل، همچنان از گوشی تاشو خود استفاده کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 7 =