سامسونگ شروع به انتشار اندروید 13 و One UI 5.0 برای سری گلکسی S22 کرد


سامسونگ پس از انتشار چندین نسخه بتا، بالاخره شروع به انتشار نسخه نهایی و پایدار اندروید 13 به همراه رابط کاربری One UI 5.0 برای کاربران نسخه اگزینوس سری گلکسی S22 یعنی S22 تا S22 اولترا کرد.

بروزرسانی اندروید 13 و One UI 5.0 برای سری گلکسی S22

این بروزرسانی با شماره فریمور S90xBXXU2BVJA در حال حاضر تنها برای نسخه اگزینوس پرچمدارهای سامسونگ و در کشورهای اروپایی ایتالیا، نروژ، اسپانیا، سوئیس و بریتانیا منتشر شده، با این حال انتظار داریم به‌زودی کاربران در سایر کشورها هم این بروزرسانی را دریافت کنند و البته این آپدیت برای مدل‌های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 1 هم از راه برسد.

برای دانلود این آپدیت، کاربران باید به تنظیمات و بروزرسانی نرم افزار بروند. اگر آپدیت جدیدی برای گوشی کاربران وجود داشته باشد، در این بخش به نمایش گذاشته می‌شود و می‌توانند آن را دانلود و روی گوشی‌ خود نصب کنند. سامسونگ احتمالا در هفته‌های آینده این بروزرسانی را پرچمدارهای قدیمی‌تر خود منتشر خواهد کرد.

سامسونگ نزدیک به دو هفته پیش از رابط کاربری One UI 5.0 مبتنی بر اندروید 13 رونمایی کرد. در این رابط کاربری، سامسونگ بیش از پیش از طراحی متریال یو (Material You) استفاده کرده تا بیشتر از ویژگی‌های طراحی اندروید خام استفاده کند. در این نسخه همچنین با موتور تم پویا بهبودیافته روبه‌رو هستیم که از رنگ‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند.

در One UI 5.0، رنگ آیکون اپ‌های شخص ثالث متناسب با تم تغییر می‌کند، در حالی که در نسخه قبلی One UI این ویژگی به اپ‌های سامسونگ محدود بود.

از دیگر ویژگی‌های جدید One UI 5.0 می‌توان به پشتیبانی از چند کاربر، ژست‌های مولتی‌تسکینگ جدید، تشخیص متن در اپ گالری و بازطراحی مرکز حریم خصوصی (Privacy Hub) سامسونگ اشاره کرد.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که آپدیت اندروید 13 به همراه One UI 5.0 تغییرات زیادی برای سری گلکسی S22 به همراه دارد؛ تغییراتی که در اختیار کاربران دیگر گوشی‌های سامسونگ هم قرار می‌گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

93 – = 88