سری گلکسی S23 سامسونگ احتمالا از ارتباطات ماهواره‌ای پشتیبانی می‌کند


پس از اپل، ظاهراً سامسونگ نیز قصد دارد در نسل بعدی پرچمداران خود پشتیبانی از ارتباطات ماهواره‌ای را به کاربران ارائه کند. براساس این گزارش جدید، غول کره جنوبی قصد دارد با شرکت مستقر در ایالات متحده Iridium Communications همکاری کند تا این قابلیت را به گوشی‌های سری گلکسی S23 آینده خود اضافه کند.

در حالی که سامسونگ هنوز هیچ جزئیات رسمی در مورد سری گلکسی S23 فاش نکرده، گزارش‌های منتشر شده درباره این سری حاکی از آن است که این سری شامل سه دستگاه با بهبودهای سخت‌افزاری جزئی نسبت به سری گلکسی S22 سال گذشته خواهد بود. گفته می‌شود که این گوشی‌ها احتمالاً به جدیدترین چیپست پرچمدار کوالکام، یعنی اسنپدراگون 8 نسل 2 مجهز خواهند بود و دوربین آن‌ها نیز با پیشرفت‌هایی همراه می‌شود.

در همین حال، گزارش جدیدی که توسط نشریه کره‌ای ETNews منتشر شده، ادعا می‌کند که این سری ممکن است از ارتباطات ماهواره‌ای نیز پشتیبانی کند.

سری گلکسی S23 به ارتباط ماهواره‌ای مجهز می‌شود

ارتباط ماهواره‌ای

به نقل از XDA-Developers در این گزارش آمده است که سامسونگ با Iridium Communications همکاری می‌کند تا از 66 ماهواره ارتباطی مدار پایین این شرکت استفاده کند و ویژگی ارتباط ماهواره‌ای را به کاربران سری گلکسی S23 ارائه کند. برخلاف اپل که فقط ارتباطات اضطراری از طریق ماهواره را فراهم می‌کند، ویژگی سامسونگ همچنین شامل ارسال پیام‌های متنی و تصاویر با وضوح پایین نیز خواهد شد.

هواوی نیز با سری میت 50 خود ویژگی ارتباط ماهواره‌ای را به کاربران خود ارائه کرده که در آن از ماهواره‌های شرکت Beidou کمک گرفته شده است و کاربران می‌توانند برای ارسال و دریافت پیام‌های متنی محدود از آن استفاده کنند.

هنوز مشخص نیست که سامسونگ قصد دارد این ویژگی را مانند اپل به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دهد یا برای آن هزینه‌ای دریافت خواهد کرد. با این حال، می‌توان انتظار داشت که در ماه‌های منتی به عرضه سری گلکسی S23 اطلاعات بیشتری در مورد این ویژگی منتشر شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67 – = 59