گلکسی S23 برای اولین بار با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 در گیک‌بنچ رویت شد


سامسونگ خودش را برای معرفی نسل بعدی پرچمدارهای سری گلکسی S آماده می‌کند و حالا گلکسی S23 با شماره مدل SM-S911U و چیپ با اسم رمز Kalama که مربوط به اسنپدراگون 8 نسل 2 می‌شود، برای اولین بار در بنچمارک گیک‌بنچ مشاهده شده است.

طبق این بنچمارک، چیپست اسنپدراگون 8 نسل 2 به سه خوشه مجهز شده که خوشه اول شامل یک هسته اصلی با فرکانس 3.36 گیگاهرتز، خوشه دوم شامل سه هسته با فرکانس 2.80 گیگاهرتز و خوشه آخر شامل سه هسته با فرکانس 2.202 گیگاهرتز می‌شود. این پیکربندی با ادعای یکی از منابع دنیای فناوری مبنی بر استفاده از چهار خوشه در این تراشه متفاوت است.

گلکسی S23 مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 2 در گیک‌بنچ

این احتمال وجود دارد که خوشه دوم در حقیقت خودش شامل دو خوشه با دو هسته متفاوت باشد. دو هسته احتمالا از نوع Cortex-A715 و دو هسته از نوع Cortex-A710 خواهد بود که هسته اول در مقایسه با دومی، 5 درصد سریع‌تر است و 20 درصد بهره‌وری انرژی بالاتری دارد. هسته اصلی از نوع Cortex-X3 با 25 درصد عملکرد بالاتر نسبت به Cortex-X2 و هسته‌های کم‌مصرف هم از نوع Cortex-A510 خواهد بود.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این پرچمدار سامسونگ با 8 گیگابایت رم و سیستم عامل اندروید 13، توانسته در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای 1524 و 4597 را کسب کند.

در حالی که چندین ماه تا معرفی سری گلکسی S23 باقی مانده و در این زمان سامسونگ به بهینه‌سازی این دستگاه و تراشه‌اش می‌پردازد، نمی‌توانیم اولین نتایج بنچمارک گیک‌بنچ آن را مبنایی برای عملکرد اسنپدراگون 8 نسل دو قرار دهیم. با این حال، امتیازهای بدست آمده قابل توجه هستند.

تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 در همین بنچمارک در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای 1200 و 3200 را کسب کرده و نسخه قدرتمندتر آن یعنی اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 که با لیتوگرافی بهینه‌تری تولید شده در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای امتیازهای 1300 و 4200 را بدست آورده است. بنابراین حتی در اولین بنچمارک اسنپدراگون 8 نسل 2 هم با بهبود عملکرد قابل قبولی روبه‌رو هستیم.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که نسخه مخصوص بازار آمریکا گلکسی S23 در بنچمارک حاضر شده و شاید نسخه اروپایی آن فاقد تراشه اسنپدراگون 8 نسل دو باشد. البته در این زمینه اختلاف‌نظر وجود دارد. از سویی به عرضه انحصاری سری گلکسی S23 با چیپ کوالکام اشاره شده، از سوی دیگر به ادامه توسعه نسل بعدی تراشه اگزینوس سامسونگ اشاره می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =