یک نمونه آکبند نسل اول آیفون با قیمت 39 هزار دلار فروخته شد


فروش آیفون‌ها با قیمت‌های نجومی تعجب‌برانگیز نیست چرا که شرکت‌های زیادی نمونه‌های لوکس گوشی‌های اپل را تولید می‌کنند و با قیمت صدها هزار دلاری به فروش می‌رسانند. اما حالا یک نمونه از نسل اول آیفون که جعبه‌اش از سال 2007 باز نشده بود و آکبند بود، در یک حراجی با قیمت 39,340 دلار به فروش رسیده است.

این آیفون که هنوز بسته‌بندی کارخانه‌ای داشت، در جریان حراجی پاییز 2022 LCG با این قیمت نجومی فروخته شد. این حراجی دو روز پیش به پایان رسید و پس از هفته‌ها رقابت، بالاخره با قیمتی نزدیک به 40 هزار دلار به خریدار خوش‌شانس و احتمالا ثروتمند آن رسید.

فروش نسل اول آیفون با قیمت 40 هزار دلار

این مدل که در حراجی عرضه شد، 8 گیگابایت حافظه داخلی دارد و همچنین به دوربین 2 مگاپیکسلی مجهز است. این گوشی از سال 2007 یعنی زمان عرضه اولین آیفون جعبه‌اش باز نشده بود و به گفته برگزارکنندگان حراجی، در شرایط استثنایی نگهداری شده بود.

برای خرید این گوشی هوشمند، 28 پیشنهاد ارائه شده بود و چهار روز پیش و در تاریخ 14 اکتبر قیمت آن به 10 هزار دلار رسید. با این حال تنها در دو روز قیمت این نمونه از نسل اول آیفون به نزدیکی 40 هزار دلار رسید.

این اولین باری نیست که یک آیفون با جعبه باز نشده با قیمت گزافی به فروش می‌رسد. در ماه آگوست دستگاه مشابهی با قیمت 35,414 دلار فروخته شد. در همان حراجی، یک نمونه آکبند نسل اول آیپاد 5 گیگابایتی هم با قیمت 25 هزار دلار به فروش رسید. بنابراین چنین محصولاتی طرفداران خاص خودشان را دارند.

در حال حاضر اطلاعی از تعداد دستگاه‌های نسل اول آیفون در میان کاربران نداریم، چه برسد به اینکه از تعداد نمونه‌های آکبند آن اطلاع داشته باشیم. با این حال بدون شک تعداد نمونه‌های آکبند بسیار کم است و به همین دلیل با قیمت‌های نجومی به فروش می‌رسند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

74 – 69 =