آیفون 15 پرو احتمالاً از USB-C با تاندربولت 3 پشتیبانی خواهد کرد


«مینگ-چی کو»، تحلیلگر محصولات اپل در گزارش جدید خود می‌گوید آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس با درگاه USB-C به بازار می‌آیند و این درگاه حداقل از USB 3.2 یا تاندربولت 3 پشتیبانی خواهد کرد. در نتیجه، سرعت انتقال اطلاعات در این محصولات بسیار بیشتر از نسل فعلی خواهد بود.

به گزارش تحلیلگر سرشناس محصولات اپل، مدل‌های غیر پرو آیفون 15 هم به USB-C تجهیز می‌شوند، اما برخلاف مدل‌های پرو، به سرعت‌های بالا دسترسی پیدا نمی‌کنند. او می‌گوید آیفون 15 و 15 پلاس صرفاً به سرعت استاندارد USB 2.0 دسترسی خواهند داشت. از سوی دیگر، فناوری ایردراپ همچنان به‌عنوان گزینه‌ای برای انتقال سریع و بی‌سیم اطلاعات روی این دستگاه‌ها در اختیار کاربران باقی می‌ماند.

مینگ-چی کو مدعی است که آیفون 15 پرو و پرو مکس حداقل به استاندارد USB 3.2 یا تاندربولت 3 مجهز می‌شوند. تاندربولت 3 روی کاغذ از پهنای باند حداکثر 40 گیگابیت بر ثانیه‌ای پشتیبانی می‌کند، در حالی که حداکثر سرعت کانکتور لایتنینگ به حد USB 2.0 یعنی 480 مگابیت بر ثانیه می‌رسد. حتی در شرایط دنیای واقعی هم آیفون 15 پرو با درگاه تاندربولت سرعت بسیار بیشتری از درگاه فعلی آیفون‌ها خواهد داشت و این ویژگی می‌تواند به انتقال فایل‌های سنگین 48 مگاپیکسلی ProRAW کمک کند.

آیفون 15 اولین دستگاه USB-C با سرعت پایین نخواهد بود

پورت USB-C آیفون 15 پرو

حتی اگر آیفون 15 پرو از تاندربولت پشتیبانی نکند و فقط به USB 3.2 مجهز شود، سرعت انتقال اطلاعات روی کاغذ بین 5 تا 20 گیگابیت بر ثانیه خواهد بود. گفتنی است که تبلت آیپد پرو M1 از درگاه تاندربولت 3 بهره می‌برد ولی نسل پنجم آیپد ایر به درگاه USB-C با حداکثر سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه و آیپد مینی به درگاهی با سرعت 5 گیگابیت بر ثانیه مجهز است. تنها استثنا در این زمینه مربوط به نسل دهم آیپد استاندارد می‌شود که از USB-C با سرعت USB 2.0 استفاده می‌کند.

به نظر می‌رسد که با اجرایی‌شدن قوانین جدید اتحادیه اروپا، اپل بالاخره درگاه لایتنینگ را کنار گذاشته و تصمیم گرفته که روی اصلی‌ترین محصول خود از USB-C استفاده کند. البته هنوز زمان زیادی تا معرفی این خانواده باقی مانده و باید منتظر تأیید این گزارش توسط سایر منابع باشیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =