اپل هنوز درباره ابعاد و نوع نمایشگر آیفون SE 4 تصمیم‌گیری نکرده است


در حالی که آیفون SE 3 به تازگی وارد بازار شده، شاهد انتشار شایعات درباره نسل بعدی آن هستیم؛ گوشی هوشمندی که احتمالا سال 2024 از راه می‌رسد. حالا یکی از منابع دنیای فناوری مدعی شده که اپل هنوز درباره ابعاد نمایشگر و همچنین نوع پنل مورد استفاده در آیفون SE 4 به نتیجه قطعی نرسیده است.

«راس یانگ»، تحلیلگر دنیای نمایشگرها در توییتی از عدم تصمیم‌‌گیری اپل درباره نسل بعدی آیفون اس‌ای خبر داده است.

نوع و ابعاد نمایشگر آیفون SE 4 هنوز مشخص نیست

به نظر می‌رسد اپل بین استفاده از پنل‌های 5.7 تا 6.1 اینچی LCD و 6.1 اینچی OLED شک دارد. در حقیقت به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها به دنبال تامین پنل OLED از دو تامین‌کننده و پنل LCD از دو تامین‌کننده دیگر بوده‌اند. با این وجود نمی‌دانیم در نهایت این کمپانی به سراغ چه ابعاد و البته نوع نمایشگری می‌رود.

بدون شک پنل‌های OLED قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های LCD دارد و از آنجایی که خانواده آیفون SE جزو گوشی‌های مقرون به‌صرفه محسوب می‌شوند، تا به امروز در تمام آن‌ها از پنل LCD استفاده شده است. علاوه بر پنل LCD، این گوشی‌ها نمایشگر کوچکی دارند که اطراف آن حاشیه‌های زیادی به همراه دکمه هوم به چشم می‌خورد.

بررسی آیفون SE 2022
آیفون SE 3

در مقابل این گوشی‌های کوچک، از آیفون 12 به بعد، تمام پرچمدارهای اپل از نمایشگر OLED و حاشیه‌های باریک بهره می‌برند و در مدل‌های پرو آیفون 14، حتی ناچ بالای صفحه نمایش هم جای خودش را به حفره داده است.

این احتمال وجود دارد که تا زمان معرفی آیفون SE بعدی، قیمت پنل‌های OLED به اندازه‌ای کاهش یابد تا اپل برای گوشی مقرون به‌صرفه‌اش هم به سراغ آن برود.

در نهایت بدون توجه به اندازه و فناوری نمایشگر، به باور یانگ، اپل در آیفون SE 4 از طراحی تمام صفحه به همراه ناچ استفاده می‌کند. با این حال نمی‌دانیم در این سبک طراحی شاهد استفاده از فیس آیدی یا انتقال تاچ آیدی به دکمه پاور خواهیم بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

36 + = 38