تمام مدل‌های آیفون 15 اپل به مودم 5G کوالکام مجهز خواهند شد


کوالکام در جلسه اعلام درآمد سه ماهه چهارم سال 2022 خود گفت که اپل در گوشی‌های آیفون 15 که سال 2023 عرضه خواهند شد، بار دیگر از مودم‌های این شرکت استفاده خواهد کرد. بنابراین می‌توان گفت که مودم 5G اپل دیرتر از موعد برنامه‌ریزی شده، عرضه خواهد شد.

Nikkei در سال 2021 گزارش داد که اپل قصد دارد با همکاری شرکت صنایع نیم‌رسانای تایوان (TSMC) در سال 2023 مودم 5G خود را معرفی کند و کوالکام نیز قبلا گفته بود که تنها 20 درصد از سفارشات مودم آیفون‌های 2023 را به خود اختصاص می‌دهد. با این حال، در جلسه اخیر این شرکت، «آکاش پالخیوالا»، مدیر مالی کوالکام گفت که آن‌ها اکنون انتظار دارند «اکثریت سهم مودم‌های 5G آیفون‌های سال 2023 را در اختیار داشته باشند.»

پس از موفقیت بسیاری از تراشه‌های سفارشی ا‌پل برای دستگاه‌هایی مانند آیفون، مک و ا‌پل واچ، جای تعجبی وجود ندارد که این شرکت بخواهد نسخه اختصاصی خود از یکی از مهم‌ترین قطعات یک گوشی یعنی مودم 5G را توسعه دهد.

آیفون 15

اما تلاش‌های اپل ظاهرا با مشکلاتی روبرو شده است. «مینگ-چی کو»، چند ماه قبل به این موضوع اشاره کرده بود و گفت که کوالکام پس از اینکه توسعه تراشه مودم اختصاصی اپل «ممکن است شکست خورده باشد»، تامین کننده انحصاری تراشه‌های 5G برای آیفون‌های 2023 خواهد بود. «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ نیز گفت که نمونه‌های اولیه مودم اپل «در طول یک سال گذشته یا بیشتر» بیش از اندازه داغ شده‌اند.

احتمال عرضه مودم 5G اپل در سال 2025

در نهایت، پالخیوالا در جلسه روز چهارشنبه کوالکام پیش‌بینی کرد که این شرکت در سال مالی 2025، کمترین سهم از درآمد محصولات اپل را خواهد داشت که این موضوع می‌تواند نشان دهد، مودم 5G اپل در سال 2025 مورد استفاده قرار خواهند گرفت. با این وجود، سری آیفون 16 که احتمالا در سال 2024 عرضه خواهد شد نیز دارای تراشه‌های ساخته شده توسط کوالکام خواهد بود.

طبق ویدیو کالبدشکافی آیفون 14 پرو مکس، این دستگاه از مودم اسنپدراگون X65 5G بهره می‌برد، بنابراین می‌توان انتظار داشت که گوشی‌های سری آیفون 15 دارای مودم‌های اسنپدراگون X70 باشند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =