رقیب جدید سامسونگ؛ ال‌جی دیسپلی ظاهراً تامین پنل‌ اولد آیفون 14 پرو را برعهده گرفته است


براساس گزارش منتشر‌شده از سوی منابع آگاه بازار، ظاهراً ال‌جی دیسپلی از ماه اکتبر در کنار سامسونگ به زنجیره تامین پنل مدل‌های پرو آیفون 14 وارد شده است.

سامسونگ دیسپلی از حدود دو سال قبل پنل‌های OLED LTPO را برای آیفون اپل تأمین می‌کند. با اضافه‌شدن ال‌جی دیسپلی (LG Display) به زنجیره تأمین، بی‌شک حجم سفارش‌های اپل به سامسونگ دیسپلی (Samsung Display) برای چنین پنل‌هایی کاهش خواهد یافت.

ال‌جی دیسپلی در کنار سامسونگ، پنل‌های اولد آیفون 14 پرو را تامین می‌کند

سامسونگ وظیفه تأمین پنل‌های اولد مدل‌های پرو آیفون 14 را برعهده دارد. اکنون به نظر می‌رسد رقیبی برای کره‌ای‌ها در زنجیره تأمین پنل اولد وارد میدان شده است. منابع آگاه می‌گویند اپل تأمین بخشی از پنل‌های اولد مدل‌های پریمیوم را به ال‌جی دیسپلی واگذار کرده است.

آیفون

براساس اطلاعات به اشتراک گذاشته شده از سوی منابع آگاه بازار، انتظار می‌رود ال‌جی دیسپلی، شریک قدیمی اپل، به زنجیره تأمین آیفون 14 پرو اضافه شده و وظیفه تأمین پنل‌های OLED از نوع LPTO TFT را برعهده گرفته باشد.

به گزارش ETNews، ال‌جی دیسپلی عرضه پنل‌ها را از اواخر اکتبر آغاز کرده است. پیش‌تر قرار بود ال‌جی دیسپلی بخشی از زنجیره تأمین پنل مدل‌های پرو آیفون 14 را برعهده بگیرد، اما تأخیر در تولید اولیه آنها باعث شد از برنامه جا بماند. اکنون اپل ظاهراً ورود ال‌جی دیسپلی به زنجیره تأمین پنل اولد مدل‌های پرو آیفون 14 را تأیید کرده است.

این اولین‌بار است که ال‌جی دیسپلی پنل‌های LTPO OLED را برای محصولات اپل تأمین می‌کند. هرچند این فناوری نخستین‌بار در آیفون 13 پرو معرفی شد. فرایند تولید چنین پنل‌هایی ظاهراً پیچیده است و به همین دلیل ال‌جی دیسپلی مجبور است برای مطابقت با استانداردهای اپل، مسیری سخت را طی کند.

با تغییرات جدید، ال‌جی دیسپلی برای دو مدل آیفون نمایشگر تولید می‌کند و سامسونگ دیسپلی نیز مسئول تأمین نمایشگر هر چهار مدل آیفون 14 خواهد بود. همچنین شرکت BOE نیز به عرضه آیفون 14 ادامه خواهد داد.

براساس گزارش‌های منتشر‌شده، ظاهراً ال‌جی دیسپلی فقط روی تأمین پنل اولد آیفون 14 پرو متمرکز نخواهد بود و به نظر می‌رسد در حال توسعه نمایشگرهای تاشو برای نسل‌های آینده آیفون است. همچنین این شرکت روی توسعه نمایشگرهای microOLED برای هدست AR اپل و تأمین نمایشگر اولد آیپد نیز کار می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

– 3 = 5