اپل بالاخره نخستین رده از تبلت‌های آ‌ی‌پد مجهز به نمایشگرهای OLED را در سال 2024 عرضه می‌کند


اپل به تازگی دهمین نسل از تبلت‌های آی‌پد خود را همراه با نسل جدید از تبلت‌های آی‌پد پرو معرفی کرده است. در حالی که هنوز این محصولات روانه بازارهای جهانی نشده‌‌اند امروز گزارشی در مورد نسل بعدی از این تبلت‌ها در دسترس قرار گرفت که نشان می‌دهد اپل بالاخره قصد دارد آن‌ها را به نمایشگرهای OLED مجهز کند.

در سال‌های اخیر بارها و بارها شایعه استفاده از نمایشگرهای OLED در تبلت‌های آی‌پد اپل قوت گرفته است اما با معرفی محصولات جدید این شرکت مشخص شده که همچنان از نمایشگرهای دیگری در این تبلت ها استفاده می‌شود. پس از معرفی نسل جدید از این تبلت‌ها در چند روز گذشته اکنون گزارش‌های جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد بالاخره در نسل بعدی از آن ها شاهد استفاده از نمایشگرهای OLED خواهیم بود.

گزارش‌هایی که به تازگی در مورد نسل جدید از تبلت‌های اپل منتشر شده است نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد در سال 2024 با همکاری یک شرکت بزرگ فعال در زمینه نمایشگرها، برای نخستین بار صفحات نمایش OLED را به این رده از محصولات خود بیاورد. در این گزارش آمده است که قرار است نسل بعدی از تبلت‌های آی‌پد پرو به این نمایشگرهای قدرتمند مجهز شوند. این گزارش اعلام کرده است که در هر دو نسخه 11 و 12.9 اینچی از این تبلت‌ها از نمایشگرهای OLED استفاده خواهد شد.

در این گزارش آمده است که اپل قصد دارد این تبلت‌های آی‌پد پروی مجهز به نمایشگرهای OLED را در نیمه اول از سال 2024 معرفی و روانه بازار کند. نسل جدید از تبلت‌های آی‌پد پرو که به تازگی از سوی اپل معرفی شده اند نسبت به محصولات نسل قبل آن تفاوتی در بخش نمایشگر نداشته و همچنان شاهد استفاده از صفحات نمایش Mini LED و Liquid Retina در آن‌ها هستیم.

اپل سال گذشته تصمیم گرفت نسخه 12.9 اینچی از تبلت آی‌پد پروی خود را به نمایشگرهای قدرتمند Mini LED مجهز کند. انتظار می‌رفت در سال جاری میلادی و در نسل جدید از نسخه 11 اینچی از این تبلت نیز شاهد استفاده از این نمایشگرها باشیم اما این اتفاق رخ نداد. با توجه به این موضوع در سال آینده ارتقای این محصولات به منظور پشتیبانی از نمایشگرهای OLED اتفاقی دور از ذهن نخواهد بود.

در همین رابطه بخوانید:

اپل مدل 2022 تبلت iPad Pro و iPad را معرفی کرد؛ تراشه M2 و طراحی تازه [تماشا کنید]
– 
اپل تبلت‌های آیپد را به صفحه نمایش هوشمند تبدیل می‌کند
– 
لغو تمام قراردادهای تامین تراشه 3D NAND بین اپل و YMTC؛ پیروزی سیاست بر فناوری

گفته می‌شود اپل قصد دارد در تبلت‌های نسل جدید خود از نسخه‌ای ارتقا یافته از نمایشگرهای OLED استفاده کند. این نمایشگرها دارای دو لایه LED‌‌‌های قرمز، سبز و آبی هستند و به این ترتیب می‌توانند میزان روشنایی بهتری را فراهم آورند. همچنین به لطف استفاده از این نمایشگرها انتظار می‌رود زمان شارژدهی و طول عمر باتری تبلت‌های جدید اپل نیز ارتقا پیدا کند؛ چرا که نمایشگرهای OLED نسبت به دیگر محصولات موجود دارای بازدهی انرژی بهتری هستند.

چندی پیش بود که در گزارشی اعلام شد که اپل هم اکنون در حال نهایی سازی نمونه اولیه از تبلت‌های آی‌پد پروی مجهز به نمایشگرهای OLED است. در این گزارش اعلام شده بود که ال‌جی و سامسونگ در این پروژه با اپل همکاری دارند و توانسته‌اند نمایشگرهایی را تولید کنند که با استفاده از فناوری‌های جدید وزن بسیار کمتری دارند و کیفیت تصویر بسیار بهتری را هم فراهم می‌کنند. این نمایشگرها همچنین قرار است دارای یک لایه‌ نشانی ویژه باشند تا از نظر استحکام نیز از نمونه‌های مشابه بهتر عمل کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

31 – = 22