شیائومی از یک گوشی مفهومی با پشتیبانی از لنزهای قابل تعویض رونمایی کرد [تماشا کنید]


چند ماه پیش شیائومی از گوشی 12S اولترا با سنسور دوربین 1 اینچی رونمایی کرد؛ دوربینی که با همکاری لایکا توسعه پیدا کرده. اما این تمام ماجرا نیست چرا که حالا شیائومی از نسخه مفهومی این گوشی رونمایی کرده که از لنزهای قابل تعویض لایکا M پشتیبانی می‌کند.

این دستگاه که «گوشی مفهومی شیائومی 12S اولترا» نام دارد، در حقیقت همان نسخه استاندارد با یک تغییر جذاب است. در مرکز این دستگاه یک دوربین 1 اینچی 50.3 مگاپیکسلی دیگر هم قرار گرفته که می‌تواند با لنزهای قابل تعویض لایکا M کار کند.

گوشی مفهومی شیائومی با لنزهای لایکا M

سنسور 1 اینچی دوم از نوع سونی IMX989 با پشتیبانی از تصاویر RAW ده بیتی است که در مرکز ماژول دوربین قرار گرفته. روی این لنز برخلاف دوربین‌های حرفه‌ای معمول، شیشه یاقوت کبود کشیده شده که اگرچه از آن در برابر عوامل خارجی محافظت می‌کند، اما روی کیفیت نهایی عکس تاثیر منفی دارد. البته همانطور که گفتیم با یک گوشی مفهومی روبه‌رو هستیم.

با توجه به قرارگیری این دوربین 1 اینچی در مرکز ماژول، دوربین اولترا واید 48 مگاپیکسلی به کنار ماژول منتقل شده و جای دوربین پریسکوپی 48 مگاپیکسلی نسخه اصلی را گرفته است.

همانطور که در ویدیوی منتشر شده توسط شیائومی قابل مشاهده است، برای اتصال لنز باید رینگ محافظتی اطراف ماژول دوربین را برداشت. در ادامه با یک مبدل، لنز به گوشی هوشمند شیائومی متصل می‌شود؛ البته تنها لنزهای لایکا M. در تصاویری که توسط چینی‌ها منتشر شده، لنز لایکا Summilux-M 35mm f/1.4 ASPH به چشم می‌خورد.

از آنجایی که با یک گوشی مفهومی روبه‌رو هستیم، نباید منتظر تولید انبوه آن باشیم. با این حال شیائومی آن را در کنار نسخه اصلی گوشی 12S اولترا توسعه داده و تنها 10 نمونه از آن به تولید رسیده که برخی از آن‌ها برای بررسی کوتاه در اختیار اینفلوئنسرها قرار گرفته است. قیمت هر نمونه از این دستگاه برابر 41,210 دلار است!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

- 3 = 7