گلکسی S23 احتمالاً آخرین پرچمدار قابل‌توجه سری گلکسی S باشد


چند سال پیش بود که سامسونگ تصمیم به عرضه گوشی‌های تاشو گرفت. در آن زمان گوشی‌های سری گلکسی S و نوت پرچمدارهای اصلی کره‌ای‌ها بودند. اما به مرور زمان، سری گلکسی نوت در گلکسی S ادغام شد و به‌گونه‌ای گوشی‌های تاشو جای آن را گرفتند. حالا به نظر می‌رسد باید منتظر چنین سرنوشتی برای سری گلکسی S باشیم، البته این گوشی‌ها جایی نمی‌روند، اما احتمالاً دیگر مانند گذشته هیجان‌انگیز نخواهند بود و به گوشی‌های معمولی تبدیل می‌شوند.

سامسونگ در سال‌های اخیر سعی کرده تا جای ممکن عملکرد گوشی‌های تاشو خود را بهبود دهد و سرمایه‌گذاری زیادی روی آن‌ها کرده است. حالا گوشی‌های گلکسی زد فولد و فلیپ در بازار شناخته‌شده هستند و با تلاش کره‌ای‌ها، به جریان اصلی بازار تبدیل خواهند شد.

به نظر می‌رسد سامسونگ برای اینکه گوشی‌های تاشو را به جریان اصلی تبدیل کند، باید تمرکزش روی سایر پرچمدارهایش را کاهش دهد. در‌حقیقت احتمالاً سری گلکسی S از سال آینده میلادی دیگر پرچمدارهای اصلی کره‌ای‌ها نباشد و جای خود را به گوشی‌های تاشو بدهد.

نقد و بررسی سامسونگ گلکسی زد فلیپ ۴
گلکسی زد فلیپ 4

سری گلکسی S23 احتمالاً آخرین عضو جذاب خانواده گلکسی S باشد

فروش گوشی‌های تاشو هر سال افزایش پیدا می‌کند و سامسونگ می‌خواهد آن‌ها را به پرچمدارهای اصلی خود تبدیل کند. بنابراین نباید سری گلکسی S رقیبی مهم برای آن‌ها باشد. در همین راستا، احتمالاً کره‌ای‌ها از اواخر سال آینده میلادی و معرفی گلکسی زد فولد 5 و فلیپ 5، به‌طور چشمگیری تمرکز خود را روی گوشی‌های تاشو قرار می‌دهند.

در کنار کاهش قیمت گوشی‌های تاشو، سامسونگ باید چندین ویژگی گوشی‌های سری گلکسی S مانند پشتیبانی از DeX را هم به سری گلکسی زد بیاورد. همچنین کره‌ای‌ها باید طراحی آن‌ها را بهبود دهند، برای مثال در گلکسی زد فلیپ از نمایشگر خارجی بزرگ‌تر استفاده کنند و همچنین چین‌خوردگی نمایشگر داخلی هم کاهش یابد؛ قابلیت‌هایی که احتمالاً در نسل بعدی آن خواهیم دید.

برخلاف سایر برندها که می‌خواهند در کنار گوشی‌های عادی‌شان، تنها چندین دستگاه تاشو هم داشته باشند، سامسونگ گوشی‌های تاشو را به‌عنوان عضو اصلی سبد محصولات خود در نظر گرفته است. بنابراین رقابت داخلی می‌تواند برای این دستگاه‌ها به‌شدت مخرب باشد.

رندر گلکسی S23 اولترا
رندر گلکسی S23 اولترا

با توجه به تمام این موارد، به نظر می‌رسد گوشی‌های گلکسی S23 آخرین پرچمدارهای واقعی سری گلکسی S باشند و سامسونگ از سال 2024 تمرکز اصلی‌اش را روی گوشی‌‌های تاشو گلکسی Z قرار دهد. بنابراین کم‌کم سری گلکسی S با وجود حضور در بازار، به حاشیه رانده خواهد شد و نوآوری‌های اصلی به گوشی‌های تاشو می‌رسد. در‌حقیقت احتمالاً سری گلکسی S به گوشی‌های معمولی سامسونگ تبدیل می‌شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

– 1 = 6