گلکسی S23 اولترا احتمالا به فناوری لرزشگیر «سنسور شیفت» مجهز می‌شود


مدتی می‌شود که شاهد انتشار شایعات درباره دوربین پرچمدارهای بعدی سامسونگ هستیم. برای مثال می‌دانیم گلکسی S23 اولترا با دوربین 200 مگاپیکسلی از راه می‌رسد، اما حالا طبق گزارشی جدید، شاید سامسونگ برای دوربین تله‌فوتو آن به سراغ فناوری لرزشگیر «سنسور شیفت» برود.

سامسونگ حداقل از سال 2021 در حال کار روی فناوری لرزشگیر سنسور شیفت است، اما اطلاعات کمی از آن به بیرون راه پیدا کرده است. حالا سامسونگ پتنت جدیدی را برای این فناوری ثبت کرده که مربوط به دوربین تله‌فوتو جدید با لرزشگیر سنسور شیفت می‌شود. همین پتنت احتمال استفاده از آن در گلکسی S23 اولترا را افزایش داده است، هرچند هنوز نمی‌توان درباره چنین موضوعی مطمئن بود.

مدتی می‌شود که اپل به سراغ این فناوری برای دوربین آیفون‌ها رفته، اما از سوی دیگر سامسونگ در پرچمدارهایش از دوربین پریسکوپی استفاده می‌کند که از لرزشگیر اپتیکال بهره می‌برد. با این حال شاید سامسونگ برای دوربین تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی نسل بعدی پرچمدارش به سراغ فناوری سنسور شیفت برود و حتی شاید بقیه دوربین‌ها مانند دوربین 200 مگاپیکسلی هم این فناوری را داشته باشند.

اسنپدراگون 8 نسل دو در سری گلکسی S23

از دوربین که بگذریم، به تراشه نسل بعدی پرچمدارهای کره‌ای‌ها می‌رسیم. طبق شایعات، سری گلکسی S23 با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 از راه می‌رسد البته پیکربندی آن ظاهرا متفاوت با پیش‌بینی‌ها خواهد بود.

در حالی که گزارش‌های قبلی پیکربندی این تراشه را 1+2+2+3 گزارش کرده بودند که شامل یک هسته Cortex-X3، دو هسته Cortex-A720، دو هسته Cortex-A710 و سه هسته Cortex-A510 می‌شد، گزارش اخیر نوع هسته‌ها را متفاوت اعلام کرده است.

به گفته یکی از منابع دنیای فناوری به نام Ice Universe، اگرچه تعداد هسته‌ها تغییری نمی‌کند، اما نوع آن‌ها متفاوت خواهد بود. به گفته این منبع، با هسته‌های زیر روبه‌رو خواهیم شد:

  • یک هسته Cortex-X3 با فرکانس 3.2 گیگاهرتز
  • دو هسته Cortex-A715 با فرکانس 2.8 گیگاهرتز
  • دو هسته Cortex-A710 با فرکانس 2.8 گیگاهرتز
  • سه هسته Cortex-A510 با فرکانس 2.0 گیگاهرتز

Ice Universe همچنین گفته این تراشه با لیتوگرافی 4 نانومتری TSMC به تولید می‌رسد و از نظر عمکرد NPU، پردازشگر گرافیکی و ISP بهبودهای چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

در حالی که انتظار می‌رود سامسونگ اوایل سال 2023 از سری گلکسی S23 رونمایی کند، تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 ماه آینده میلادی معرفی خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

– 5 = 4