گوشی‌های سری پیکسل 7 از قابلیت ردیابی خروپف و سرفه در حین خواب پشتیبانی می‌کنند


گوگل شب گذشته از گوشی‌های جدید پیکسل 7 و پیکسل‌ 7 پرو خود رسما رونمایی کرد. در حالی که این شرکت طی رویداد خود بیشتر روی ویژگی‌های امنیتی، صدا و دوربین این دستگاه‌ها تمرکز کرده بود، یک ویژگی سلامتی جدید آن‌ها کمی نادیده گرفته شد: قابلیت ردیابی سرفه و خروپف.

ردیابی سرفه و خروپف با سری پیکسل 7

طبق اسلایدی که به‌صورت کوتاه در این رویداد به نمایش گذاشته شد (تصویر زیر)، در بخش نمایش خلاصه روزانه زمان خواب، گوشی‌های سری پیکسل 7 به کاربران نشان می‌دهد که در حین خواب، چه مدت خروپف و چند بار سرفه کرده‌اند.

مدیر اجرایی گوگل در حین این ارائه گفت:

«با اجازه شما، تندرستی دیجیتال می‌تواند با تجزیه و تحلیل صدای سرفه و خروپف در طول شب، به شما در درک کیفیت خواب خود کمک کند. این پردازش دقیقا در پیکسل 7 شما انجام می‌شود.»

«میشال رحمان»، محقق اپلیکیشن، پیش از معرفی رسمی گوشی‌های پیکسل و اواخر ماه گذشته، تصویری از صفحه تنظیمات این ویژگی در توییتر خود منتشر کرده بود. در این تصویر توضیح داده شده که این ویژگی از میکروفون پیکسل 7 بدون ضبط یا اشتراک‌گذاری داده‌های آن استفاده می‌کند.

با توجه به صفحه پشتیبانی گوگل، کاربران می‌توانند این ویژگی را از قسمت Bedtime اپلیکیشن ساعت خود فعال کنند و داده‌های خود را نیز در آن بخش بررسی کنند. راه دیگری که از طریق آن می‌توان به این داده‌ها دسترسی داشت، رفتن به تنظیمات، بخش سلامت دیجیتال و کنترل‌های والدین (Digital Wellbeing and parental controls) و در نهایت نمایش فعالیت سرفه و خروپف است.

در نهایت باید اشاره کرد که هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که این ویژگی از ابتدا در گوشی‌های جدید سری پیکسل 7 در دسترس خواهد بود یا بعدا به عنوان یک به‌روزرسانی در دسترس قرار می‌گیرد. همچنین معلوم نیست که گوشی‌های قبلی نیز از آن پشتیبانی خواهند کرد یا خیر.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =